Stawiam na jakość i dobrą współpracę

07 PAŹ, 2024 GODZ: 12:58


Kontrahenci cenią stabilność, elastyczność oraz odpowiednią komunikację. Dzięki takim cechom chętniej wybierają firmę, z którą chcą współpracować. Między innymi właśnie dlatego rodzinne gospodarstwo Pana Jakuba Gburzyńskiego we wsi Podsmardzewo od wielu lat, jak podkreśla gospodarz, współpracuje z Cedrob Pasze.  

Od 1980, po śmierci rodziców, samodzielnie zajmuje się ponad 85-hekatrowym gospodarstwem. Jestem rolnikiem od około 45 lat – mówi Jakub Gburzyński, gospodarz ze wsi Podsmardzewo, w powiecie płońskim w województwie mazowieckim. Kontrahent Cedrob Pasze w ramach gospodarstwa rolnego uprawia głównie kukurydzę, bo aż na 59 hektarach oraz słonecznik na powierzchni 26 hektarów. – Na przestrzeni lat rolnictwo bardzo się zmieniło, zwłaszcza w sprzęcie, co zdecydowanie poprawia wydajność i bezpieczeństwo, a co ważne ogromnie podnosi także nasz komfort pracy. To dla mnie ważne zwłaszcza ze względu na wiek i uwarunkowania zdrowotne. Niemal znosi ograniczenia – zaznacza ponad 60-letni gospodarz.

Współpraca z Cedrob Pasze 

Rolnik ze wsi Podsmardzewo współpracuje z Cedrob Pasze od 12 lat. – Praca z firmą bardzo dobrze się układa – zaznacza Jakub Gburzyński. – Chwalę sobie płatności w terminie oraz dbałość o jakość. Cedrob stawia na wysoką kontrolę jakości. Ważne, że nie ma problemu z awizacjami i bardzo to sobie cenię – podkreśla kontrahent Cedrob Pasze.

Gospodarz zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt. Dotyczy on elastyczności w kwestii cen skupu. – Załóżmy, że teraz kukurydza stoi za 450 zł za tonę, ale jak w międzyczasie podrożeje na rynku to Cedrob Pasze daje więcej. Może minimalnie, ale nie jest tak, jak w innych firmach, że jak się człowiek umówi na daną kwotę, to nie ma już szans na uzyskanie ceny rynkowej – tłumaczy Jakub Gburzyński. – W Cedrob Pasze cena jest elastyczna, ale w górę. Firma bardzo skrupulatnie monitoruje rynek i dostosowuje ceny do ogólnie panujących tendencji na rynku. Bardzo cenię sobie takie podejście. To jest uczciwe i szanuje naszą pracę – dodaje gospodarz.

Jak przyznaje w rozmowie gospodarz ze wsi Podsmardzewo, to przede wszystkim stabilność firmy wpływa na długoletnią współpracę. Dla niego bardzo ważny jest również bezpośredni kontakt z przedstawicielem Cedrob Pasze. – Ważny dla mnie jest dobry i aktywny kontakt oraz fachowe wsparcie oraz doradztwo – zaznacza Jakub Gburzyński. – Mimo wieku nie zauważam żadnych problemów. Nigdy nie było też problemów z płatnościami i z zakontraktowaniem. Co więcej, to polska firma, która tu płaci podatki i tak powinno być. Cedrob to jest poważna i potężna firma, dlatego współpracuję z nimi od wielu lat – podkreśla kontrahent.

Uprawa kukurydzy, warunki atmosferyczne i zagrożenia

W gospodarstwie we wsi Podsmardzewo wykorzystywana jest metoda bezorkowa pługiem dłutowym. – Rozglądam się jednak także za innymi, nowoczesnymi metodami, ale z racji wieku nie wiem, jak to będzie wyglądać w przyszłości – zaznacza Jakub Gburzyński. Na ten moment gospodarz planuje nowe dosiewy, ze względu na płodozmian. W przyszłym roku chce zasiać na swoich polach również pszenicę i żyto hybrydowe. Korzysta również z obornika, który jest ekologiczny i pozytywnie wpływa na uprawy. Jak twierdzi doświadczony rolnik, dzięki niemu kapelusze słoneczników są większe, a tym samym bardziej odporne na susze. – Mimo tego w tym roku będą mniejsze zbiory, szczególnie na lżejszych ziemiach. Susza wdała się we znaki, a jak wiadomo bez deszczu jest bardzo ciężko. Mimo zmian i rozwoju rolnictwa, w uprawach nadal najważniejsza jest pogoda – zaznacza gospodarz.

Wieloletni kontrahent Cedrob Pasze zwraca także uwagę, na konkurencyjne ceny na zagranicznych rynkach. – To też spore zagrożenie dla naszego, polskiego sektora. Bywa, że cena na innych rynkach jest wyższa, ale ziarno jakościowo mocno odbiega od norm – mówi Jakub Gburzyński, gospodarz ze wsi Podsmardzewo.

Pozostałe aktualności

44. Zjazd Polskiej Federacji Hodowców Drobiu

Uczestnictwo w tego rodzaju spotkaniach umożliwia nie tylko śledzenie najnowszych trendów w sektorze drobiarskim, ale również budowanie relacji biznesowych i wymianę doświadczeń w zakresie...

06 LIS, 2024 GODZ: 09:31

Rozwój, zmiany i kształcenie zawodowe

Od samego powstania Wytwórnia Pasz Cedrob w Raciążu współpracuje z okolicznymi gospodarzami. Jednym z nich jest Tomasz Ordak, który stale dostosowuje się do zmian na rynku. W rozmowie...

25 PAŹ, 2024 GODZ: 15:25

Zaufanie i otwartość podstawą współpracy na lata

Wieloletnia i owocna współpraca z dużym przedsiębiorstwem bez wątpienia wpływa na rozwój gospodarstwa. Jednym z rolników, kontrahentów Cedrob Pasze, jest Jerzy Laskowski, który od 30...

23 WRZ, 2024 GODZ: 15:13