Spotkanie z hodowcami kurcząt rzeźnych i nioski reprodukcyjnej

26 WRZ, 2022 GODZ: 14:14

W czwartek, 22 września br. w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Cedrob S.A. z hodowcami kurcząt rzeźnych i nioski reprodukcyjnej. Gości przywitali Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży Zakładu Produkcji Pasz, Łukasz Nowakowski, kierownik ds. zaopatrzenia Zakładu Produkcji Pasz, Grzegorz Łepek, główny technolog Zakładu Produkcji Pasz oraz Jacek Szerszeń, dyrektor Zakładu kontraktacji drobiu. 

Spotkanie otworzył Czesław Szlagowski, który powitał zgromadzonych na sali hodowców i przybyłych gości. W swoim wystąpieniu przedstawił profil firmy Cedrob S.A. oraz funkcjonującego w jej strukturach Zakładu Produkcji Pasz. Podczas wypowiedzi zaprezentował dynamikę sprzedaży pasz na przełomie ostatnich lat, a także przedstawił analizę rynku drobiu w Polsce i Europie. Na tle tych danych potwierdza się silna pozycja Cedrob Pasze, będącego wiodącym producentem mieszanek paszowych w Polsce.

Na doskonałe wyniki produkcyjne Zakładu Produkcji Pasz pracuje dziś 5, w pełni zautomatyzowanych wytwórni i najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Produkcja mieszanek paszowych głównie opiera się o zboża wyprodukowane przez polskich rolników. Cedrob Pasze od początku działalności kieruje się zasadą współpracy z lokalnymi, a w miarę rozwoju z krajowymi producentami zbóż. Aktualne warunki skupu zbóż i roślin oleistych, a także perspektywę rozwoju tego segmentu na 2023 rok zaprezentował Łukasz Nowakowski, Kierownik ds. zaopatrzenia. 

Dziś dzięki korzystnej i atrakcyjnej ofercie mamy wieloletnich, zaufanych dostawców zbóż oraz pozyskujemy nowych klientów, którzy poszerzają liczne grono kontrahentów.

Następnie Jacek Szerszeń, Dyrektor Zakładu Kontraktacji Drobiu, zaprezentował ofertę kontraktacji żywca kurzego na 2023 rok oraz sprzedaży piskląt. Koncepcja kompleksowej współpracy spotkała się z pozytywnym odbiorem zebranych gości.

Konferencję wzbogaciło wystąpienie Moniki Rogali (Elanco), lek. weterynarii, która rzeczowo i merytorycznie omówiła istotny na fermie drobiu temat, dotyczący integralności jelit oraz kokcydiozy i innych zagrożeń w hodowli brojlera. Z kolei zasady hodowli stada reprodukcyjnego kur niosek zaprezentował Piotr Turoń (Aviagen), który szczegółowo wyjaśnił aspekt prawidłowego odchowu stada reprodukcyjnego kur mięsnych i wprowadzenia ich w nieśność.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystej kolacji, która była dobrą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, z punktu widzenia praktyka i producenta. 

Pozostałe aktualności

Konferencja dla hodowców kury nioski reprodukcyjnej

W majestatycznej scenerii XVIII wiecznego Zamku w Janowie Podlaskim, gdzie przeplatają się wątki bogatej historii i tętniącej życiem teraźniejszości, odbyła się wyjątkowa konferencja...

24 KWI, 2024 GODZ: 14:56

Dożynki Rypin Agra 2023

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, Wieńcami, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub...

12 WRZ, 2023 GODZ: 15:36