Konferencja dla hodowców kury nioski reprodukcyjnej

24 KWI, 2024 GODZ: 14:56


W majestatycznej scenerii XVIII wiecznego Zamku w Janowie Podlaskim, gdzie przeplatają się wątki bogatej historii i tętniącej życiem teraźniejszości, odbyła się wyjątkowa konferencja Cedrob Pasze. 18. kwietnia br. zespół Cedrob Pasze zorganizował spotkanie szkoleniowe dla hodowców kury nioski reprodukcyjnej.

Hodowla kury nioski reprodukcyjnej stanowi fundamentalny etap w łańcuchu produkcyjnym kurcząt rzeźnych. Właściwy odchów kurek hodowlanych, gwarantują dobrej jakości pisklęta, optymalne zarządzanie stadem, a także odpowiednio zbilansowana pasza z Cedrob Pasze, dostosowana do określonych etapów życia stada. Następnie zdrowe kury z dają obfite zbiory jaj reprodukcyjnych o wysokiej wartości biologicznej, stanowiąc doskonałą bazę do dalszej hodowli.

Dziś reprodukcja kurza jest dziedziną, która aktywnie się rozwija, wykorzystując najnowsze technologie i osiągnięcia naukowe. Wdrażane są nowe metody selekcji genetycznej, żywienia i opieki nad zwierzętami, co pozwala na dalszą optymalizację produkcji oraz uzyskiwanie jeszcze lepszych wyników, podkreślił Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży w Zakładzie Produkcji Pasz. 

Zespół Cedrob Pasze zadbał o wysoką jakość merytoryczną spotkania, zapraszając do udziału w wykładach specjalistów z branży hodowlanej. Gospodarzem spotkania był Tomasz Walerowicz, dyrektor Zakładu Produkcji Pasz, który przywitał zebranych gości i zaprosił do czynnego udziału w szkoleniu oraz rzeczowej dyskusji po prelekcjach.

- Podczas regularnych spotkań z hodowcami poruszamy najistotniejsze  kwestie dotyczące hodowli oraz żywienia, które mają kluczowy wpływ na nasze wspólne wyniki produkcyjne, zaznaczył Tomasz Walerowicz.

Następnie Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży w Zakładzie Produkcji Pasz przedstawił Grupę Cedrob, omawiając rozbudowaną strukturę zależności pomiędzy pomiotami w Grupie. Ponadto zaprezentował rozwój i strukturę sprzedaży pasz na przełomie kilku lat, a także odniósł się do kondycji rynku drobiu w Polsce i w Europie.  

W kolejnym wykładzie dr inż. Magdalena Polak-Rostek z Cedrob Pasze zaprezentowała ofertę pasz dla niosek reprodukcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem cech wyróżniających pasze Cedrob w odniesieniu do pasz konkurencji.

Prelegentami konferencji byli Krzysztof Renowicki reprezentujący firmę Aviagen EPI -  największego na rynku dostawcę kurek reprodukcyjnych mięsnych, który przedstawił wybrane aspekty odchowu i start produkcji stad rodzicielskich, a także  Michał Drygulski, omawiający zarządzanie stadem koguta.

Ponadto zaproszono również Jacka Trelę, przedstawiciela z firmy Huvepharma, wskazał korzyści płynące ze stosowania probiotyków w żywieniu stad reprodukcyjnych oraz Waldemara Drymel z AdiFeed, omawiającego wykorzystanie związków fitoncydowych w kształtowaniu zdrowotności i produkcyjności kur stad reprodukcyjnych.

Wykład zamykający konferencję zaprezentowała lek. wet. Małgorzata Florczyk  (Zakładu Usług Weterynaryjnych Cedrob S.A.), która omówiła  wybrane choroby kur niosek reprodukcyjnych przebiegające ze spadkiem nieśności.

Wszystkie wystąpienia były niezwykle intersujące i wniosły ogrom wiedzy i cennych informacji, prezentując dostępne na rynku rozwiązania oraz pokazując hodowcom trafne wybory inwestycyjne.

Zwieńczeniem wieczoru była uroczysta kolację. Goście przy muzyce mogli delektować się wykwintnymi potrawami i celebrować wyjątkowość tego miejsca. Atmosfera wieczoru sprzyjała nawiązywaniu nowych znajomości i wymianie wrażeń z innymi uczestnikami konferencji. Następnego dnia nadszedł czas na wizytę w Stadninie Koni Janów Podlaski, gdzie goście mogli zgłębić wielowiekową tradycję hodowli koni arabskich w Polsce.

Wizyta w tym wyjątkowym miejscu z pewnością na długo zapadnie w pamięć naszych gości. Był to bardzo dobry czas, w trakcie którego mogli choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć się w magicznej atmosferze tego niezwykłego miejsca.

Pozostałe aktualności

Dożynki Rypin Agra 2023

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, Wieńcami, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub...

12 WRZ, 2023 GODZ: 15:36

Rok wyzwań i dynamicznych zmian

Miniony rok był zdecydowanie inny, niż wszystkie dotychczasowe lata. Wojna na Ukrainie, wzrost cen surowców energetycznych oraz niestabilna sytuacja geopolityczna zasadniczo wpłynęły...

04 STY, 2023 GODZ: 10:33