Spotkania Cedrob Pasze z hodowcami drobiu w Pawłowicach

26 KWI, 2023 GODZ: 13:54


W ostatnich dniach kwietnia Cedrob Pasze zorganizowało spotkania biznesowe dla hodowców drobiu w Pałacu w Pawłowicach. Są to cykliczne konferencje, podsumowujące bieżącą współpracę, które sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji. Dobrą okazją do tegorocznych spotkań było również otwarcie trzeciej linii produkcyjnej w wytwórni pasz w Ligocie Dolnej.

20 kwietnia 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie, na które zaproszono hodowców kaczek i gęsi. Z kolei 27 kwietnia br. kadra zarządzająca Zakładu Produkcji Pasz gościła hodowców kurczaka bojlera. Wspólne rozmowy były okazją do dyskusji o produkcji drobiu oraz sytuacji rynkowej branży drobiarskiej.

Gospodarzem spotkań był Czesław Szlagowski, dyr. ds. sprzedaży Zakładu Produkcji Pasz, który przywitał zebranych gości. Następnie zaprezentował profil firmy Cedrob S.A. oraz omówił wyniki sprzedaży pasz dla wszystkich grup zwierząt hodowlanych. W spotkaniach uczestniczył także Grzegorz Łepek, Główny Technolog w Cedrob Pasze, odpowiedzialny za tworzenie mieszanek paszowych.

W części merytorycznej odbyły się ciekawe prelekcje specjalistów z branży drobiarskiej. Dr lek. wet. Karolina Wódz, reprezentująca Vet-Lab Brudzew przedstawiła atrybuty odpowiedniej profilaktyki i diagnostyki chorób drobiu oraz troski o bezpieczeństwo żywności. Z ramienia Cedrob S.A. istotne dla hodowców aspekty omówił lek. wet. Paweł Hefta, który wyjaśnił tematy zapalenia pępka i woreczka żółtkowego, a także chorób grzybicznych drobiu wodnego. Na spotkaniu z hodowcami kurczaka bojlera głos zabrał lek. wet. Piotr Florczyk, który opowiedział o stanach patologicznych jelit u kurcząt brojlerów. Następnie lek. wet. Krzysztof Zieliński z Cedrob S.A. oraz Cezary Pawłowski z firmy Elanco przedstawili zagadnienia związane z bioasekuracją ferm drobiu. Prelekcje te były ciekawym wykładem edukacyjnym oraz stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na temat omawianych zagadnień. Każde ze spotkań zwieńczyła uroczysta kolacja przy muzyce.

- Regularne spotkania z naszymi hodowcami są dla nas bardzo ważne, gdyż pozwalają na lepsze zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawniej i szybciej reagować na sygnały płynące z zewnątrz oraz dostosowywać naszą ofertę sprzedaży, podkreślił Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży Zakładu Produkcji Pasz.

Następnego dnia dla zainteresowanych zorganizowano zwiedzanie wytwórni pasz w Ligocie Dolnej. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Okazja ku temu była bardzo dobra, ponieważ I kwartale 2023 br. uruchomiono trzecią linię produkcyjną. Aktualne moce produkcyjne zakładu wynoszą 90 ton mieszanek paszowych na godzinę. Inwestycja ta pozwoli Cedrob Pasze aktywniej rozwijać sprzedaż oferowanych produktów w regionie. Wzrost wydajności wpłynie również na większe zapotrzebowanie na surowce, skupowane od okolicznych producentów rolnych.

- Korzyści wynikające z wymiany informacji i wiedzy podczas regularnych spotkań biznesowych z klientami są nieocenione. Przewidywalność oraz stabilność relacji, a także silne partnerstwo stanowią istotny punkt wyjścia do owocnej współpracy, podkreślił Czesław Szlagowski, dyrektor ds. sprzedaży Zakładu Produkcji Pasz.

Pozostałe aktualności

Konferencja dla hodowców kury nioski reprodukcyjnej

W majestatycznej scenerii XVIII wiecznego Zamku w Janowie Podlaskim, gdzie przeplatają się wątki bogatej historii i tętniącej życiem teraźniejszości, odbyła się wyjątkowa konferencja...

24 KWI, 2024 GODZ: 14:56

Dożynki Rypin Agra 2023

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, Wieńcami, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub...

12 WRZ, 2023 GODZ: 15:36

Rok wyzwań i dynamicznych zmian

Miniony rok był zdecydowanie inny, niż wszystkie dotychczasowe lata. Wojna na Ukrainie, wzrost cen surowców energetycznych oraz niestabilna sytuacja geopolityczna zasadniczo wpłynęły...

04 STY, 2023 GODZ: 10:33