Dożynki Rypin Agra 2023

12 WRZ, 2023 GODZ: 15:36


Dożynki, zwane również Świętem Plonów, Wieńcami, to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Obchodzone są zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia bądź września, po zakończeniu żniw.

W ubiegły weekend, 10. września w Rypinie marka Cedrob Pasze wraz z władzami samorządowymi świętowała dożynki powiatowe, połączone z XXXIII Targami Rypin Agra. Dziękczynny korowód z wieńcami oraz koszami dożynkowymi wyruszył punktualnie o godzinie 11.00 przed ołtarz, gdzie była zaplanowana dziękczynna msza święta.  Z szacunku do bogatej tradycji dożynkowej oraz zaangażowania w życie lokalnej społeczności w procesji uczestniczyła także delegacja Cedrob Pasze, przekazując w darach wyroby drobiowo-wieprzowe marki Duda oraz Cedrob z Kurnej Półki.

Zebranych licznie gości przywitali Paweł Grzybowski, burmistrz miasta Rypin oraz Jarosław Sochacki, starosta  powiatu rypińskiego. W swoim przemówieniu podkreślili kluczową rolę sektora rolnictwa, które ma wpływ na wiele obszarów życia społecznego i środowiskowego w Polsce.

Święto plonów w Rypinie od wielu lat jest organizowane pod honorowym patronatem Cedrob S.A., jednej z największych firm w regionie, która działa w nim od blisko od dekady. W ramach współpracy z gminą Rypin oraz powiatem Cedrob S.A. przygotował stoisko firmowe, na którym serwowane były dla wszystkich uczestników wydarzenia kiełbaski z grilla. Spółka ufundowała również nagrody dla najlepszych rolników powiatu, jako wyraz wdzięczności za trud włożony w uprawę roli oraz zebrane plony.  Nagrodzono także uczestników XVIII Rypińskiego Biegu Po Zdrowie Doliną Rypienicy oraz najpiękniejsze Panie, które uczestniczyły konkursie MISS Rypin Agra.

Dożynki w Rypinie to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Obchody są okazją do podziękowania za ukończenie żniw i prac polowych, a także do integracji mieszkańców miasta i regionu. Współpraca Cedrob S.A. z Rypinem przyczynia się do rozwoju miasta i poprawy jakości życia mieszkańców. Spółka na co dzień wspomaga lokalną społeczność, jest cenionym mecenasem i sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych.

Pozostałe aktualności

Konferencja dla hodowców kury nioski reprodukcyjnej

W majestatycznej scenerii XVIII wiecznego Zamku w Janowie Podlaskim, gdzie przeplatają się wątki bogatej historii i tętniącej życiem teraźniejszości, odbyła się wyjątkowa konferencja...

24 KWI, 2024 GODZ: 14:56

Rok wyzwań i dynamicznych zmian

Miniony rok był zdecydowanie inny, niż wszystkie dotychczasowe lata. Wojna na Ukrainie, wzrost cen surowców energetycznych oraz niestabilna sytuacja geopolityczna zasadniczo wpłynęły...

04 STY, 2023 GODZ: 10:33