Spotkanie szkoleniowe dla hodowców kaczek i gęsi

30 MAJ, 2022 GODZ: 11:18


W czwartek 26 maja br. w Kazimierowie (wielkopolskie) odbyło się spotkanie przedstawicieli Cedrob SA z hodowcami drobiu. Gości przywitali Tomasz Walerowicz, Dyrektor Zakładu Produkcji Pasz, Czesław Szlagowski, Dyrektor ds. sprzedaży Zakładu Produkcji Pasz oraz Marek Brycki, Dyrektor Duck Goose Poland.

Spotkanie otworzył Czesław Szlagowski, który zaprezentował profil firmy Cedrob SA oraz funkcjonującego jej strukturach Zakładu Produkcji Pasz. Jak poinformował, Cedrob Pasze to dziś czołowy producent mieszanek paszowych, z ponad 15 letnim doświadczeniem oraz pionier w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań żywieniowych dla drobiu. Aktualnie zespół Cedrob Pasze liczy ok. 600 wyspecjalizowanych pracowników. 

Na doskonałe wyniki produkcyjne Zakładu Produkcji Pasz pracuje 5, w pełni zautomatyzowanych wytwórni i najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Systematyczna produkcja mieszanek paszowych opiera się o polski surowiec. W 2020 roku skupiono 1,14 miliona ton zbóż od krajowych producentów. Dzięki korzystnej kompleksowej ofercie współpracy liczba kontrahentów rośnie z roku na rok i aktualnie wynosi około ok. 9 000 rolników. Ważnym krokiem w rozwoju Zakładu Produkcji Pasz było uruchomienie II Wytwórni Pasz w Rypinie, co znacznie zwiększyło moce produkcyjne oraz otworzyło przed marką nowe możliwości rozwoju.

Następnie Piotr Pikus, Kierownik Działu Kontraktacji Duck Goose Poland zaprezentował doskonałe wyniki produkcyjne, wskazujące na aktywny rozwój marki w ostatnim okresie. Jednocześnie nakreślił obiecujące plany rozwoju na kolejne lata.

Spotkanie wzbogaciło wystąpienie dr Piotra Kwiecińskiego, który rzeczowo i merytorycznie przybliżył zebranym temat organizacji produkcji na fermie kaczej i wielu istotnych aspektów związanych z hodowlą. Ważny temat dotyczący bioasekuracji na fermie drobiu omówiła Agata Lasiecka, reprezentująca Zakładu Usług Weterynaryjnych w Cedrob S.A.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystej kolacji.

Pozostałe aktualności

Święto podlaskich rolników

Supernowoczesny sprzęt do uprawy i pielęgnacji roślin, innowacyjne rozwiązania w rolnictwie oraz możliwość rzeczowej dyskusji z ekspertami z branży rolno-spożywczej czekały na wszystkich...

28 CZE, 2022 GODZ: 13:42

Nastroje na Nowy Rok

Początek Nowego Roku to dobry czas na podsumowanie i analizę działań podejmowanych w minionym roku oraz prognoz rozwoju na najbliższe miesiące. Na wstępie warto zaznaczyć, że ubiegły...

05 STY, 2022 GODZ: 14:05