Nastroje na Nowy Rok

05 STY, 2022 GODZ: 14:05


Początek Nowego Roku to dobry czas na podsumowanie i analizę działań podejmowanych w minionym roku oraz prognoz rozwoju na najbliższe miesiące. Na wstępie warto zaznaczyć, że ubiegły rok nie był łatwy. Był to bowiem kolejny rok pandemii Covid-19, która znacząco wpłynęła na sytuację gospodarczą na świecie. Dodatkowo branża mięsna została mocno dotknięta przez wirusa ASF i ptasią grypę, które zdziesiątkowały pogłowie trzody chlewnej i drobiu na polskich fermach hodowlanych.

W związku z powyższym prowadzenie biznesu w trakcie 12 minionych miesięcy angażowało dużo więcej wysiłku oraz energii kadry zarządzającej.  – Faktycznie 2021 rok był okresem intensywnej pracy i ambitnych wyzwań dla Zakładu Produkcji Pasz. Wiele wysiłku i zaangażowania wymagała finalizacja projektu, polegająca na wdrożeniu najnowszej inwestycji w Rypinie. Druga wytwórnia pasz, bo on niej mowa jest naszą wielką dumą, mówi Tomasz Walerowicz Dyrektor Zakładu Produkcji Pasz. Po raz pierwszy specjaliści Cedrob samodzielnie wdrożyli cały proces technologiczny w tego typu obiekcie, bez udziału firmy zewnętrznej. Nowa wytwórnia funkcjonuje już 4 miesiące i razem z pozostałymi 5 zakładami pracuje na doskonałe wyniki produkcyjne, które w 2021 roku osiągnęły imponujący pułap 1 200 000 ton paszy!
- Cedrob Pasze to również skup zbóż. Ubiegły rok zamykamy z bardzo dobrym bilansem w tym obszarze, mówi Tomasz Walerowicz. Atrakcyjne warunki współpracy, a przede wszystkim rekordowe zasiewy kukurydzy w Polsce  2021 roku umożliwiły skup kukurydzy mokrej w ilości 190 000 ton!

Rok 2022 będzie rokiem dalszego rozwoju Zakładu Produkcji Pasz. Celem jest doskonalenie wyników produkcyjnych i poszukiwania nowych rynków zbytu. Pozytywna ocena koniunktury pozwala na stawianie ambitnych celów na najbliższe dwa lata, jakim jest roczna produkcja pasz na poziomie 1 500 000 ton.

Pozostałe aktualności

Święto podlaskich rolników

Supernowoczesny sprzęt do uprawy i pielęgnacji roślin, innowacyjne rozwiązania w rolnictwie oraz możliwość rzeczowej dyskusji z ekspertami z branży rolno-spożywczej czekały na wszystkich...

28 CZE, 2022 GODZ: 13:42

Spotkanie szkoleniowe dla hodowców kaczek i gęsi

W czwartek 26 maja br. w Kazimierowie (wielkopolskie) odbyło się spotkanie przedstawicieli Cedrob SA z hodowcami drobiu. Gości przywitali Tomasz Walerowicz, Dyrektor Zakładu Produkcji...

30 MAJ, 2022 GODZ: 11:18