Znamy już pierwszych pracowników nowo powstającej wytwórni pasz w Ligocie Dolnej koło Kluczborka. Kilkunastoosobowa grupa pracowników produkcyjnych rozpocznie na dniach trwające minimum trzy miesiące szkolenie przygotowujące do pracy przy produkcji pasz.
Nowi pracownicy będą zdobywać pierwsze szlify w Wytwórniach w Raciążu i Rypinie – nowoczesnych zakładach wchodzącym w skład infrastruktury produkcyjnej CEDROB Pasze.

Kolejne osoby będą rekrutowane za kilka miesięcy – wówczas znajdą zatrudnienie pozostali pracownicy produkcji, utrzymania ruchu, laborantki, kierowcy i pracownicy biurowi.

Obecnie do zespołu w Kluczborku poszukiwani są natomiast doradcy do spraw żywienia drobiu i trzody chlewnej na region południowy (woj. wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie). Wymagania stawiane osobom aplikującym na te stanowiska, to między innymi: wyższe wykształcenie – preferowane zootechnika, rolnictwo lub pokrewne, umiejętność nawiązywania relacji biznesowych, posiadanie zdolności organizacyjnych i negocjacyjnych oraz znajomości branży i doświadczenie na podobnym stanowisku. CEDROB S.A. gwarantuje kandydatom atrakcyjne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu, a także wszelkie inne środki, urządzenia i szkolenia niezbędne do wykonywania obowiązków.

Pracę obiektu w Ligocie Dolnej pod względem techniczno-produkcyjnym będą nadzorować: jej kierownik, którym zostanie Wojciech Mrozek – obecny mistrz zmiany w Wytwórni w Raciążu oraz jego zastępca – kluczborczanin Łukasz Stecki.