Już teraz z całą pewnością możemy stwierdzić, że rok 2016 będzie przełomowy dla Zakładu Produkcji Pasz CEDROB S.A. Pierwszy raz w historii lokalni rolnicy sprzedali tej polskiej firmie tak dużą ilość kukurydzy mokrej.

 

Jak wyjaśnia Andrzej Schodowski, kierownik działu zaopatrzenia w Zakładzie Produkcji Pasz CEDROB S.A., firma wysuszy w tym roku aż 100 tysięcy ton, co da około 82 tysięcy ton kukurydzy suchej. Tegoroczny wynik jest o ponad 20 tysięcy wyższy niż ubiegłoroczny, gdy to Zakład, już po wysuszeniu, otrzymał 60 tysięcy ton suchego ziarna.

 

Aż  trzy suszarnie działające w zakładach w Gumowie, Raciążu i Rypinie dają w sumie wydajność na poziomie niespotykanym u konkurentów – 2,5 tysiąca ton na dobę. Duży udział w tym wyniku ma nowo wybudowana wytwórnia w Rypinie, w której notuje się zwiększoną wydajność dzięki zastosowaniu, tuż obok suszarni, specjalistycznej chłodnicy, co w konsekwencji zwiększa jej wydajność aż o 20 %.

Zakład Produkcji Pasz już w lutym każdego roku zaczyna kontraktacje na kukurydzę mokrą. Jako jedyny w Polsce daje rolnikowi stałą cenę gwarantowaną. Dzięki temu zabiegowi rolnik już w chwili podejmowania decyzji o zasiewie wie, na jaki zysk może liczyć po zebraniu plonów.

CEDOB PASZE oferuje też dodatkowe udogodnienia. Jako jedna z nielicznych firm z branży podstawia samochody pod kombajn, co sprawia, że rolnik nie musi się już martwić o dowóz  zboża do wytwórni. Takie rozwiązanie pozwala też na maksymalizację zysków i jednocześnie zabezpiecza przed niepotrzebnym stresem związanym z poszukiwaniem transportu.

To otwarte i życzliwe podejście firmy  do potrzeb polskiego rolnika powoduje systematyczne poszerzanie rynku. Obecnie promień działalności prowadzonej przez CEDROB PASZE to już teren całej Polski.