CEDROB Pasze zamknie rok 2018 znakomitym wynikiem. Marka wchodząca w skład Grupy CEDROB wyprodukowała pod koniec listopada milionową tonę paszy – pierwszy raz w historii firmy. Jubileuszowa tona pojechała w okolice Kutna, na fermę Grzegorza Krukowskiego. Częściowy dochód ze sprzedaży pasz w dniu wyprodukowania milionowej tony zostanie przeznaczony na wyposażenie w pomoce naukowe trzech szkół rolniczych w województach mazowieckim, kujawsko-pomorskim i opolskim. 

Rekordowa tona została wyprodukowana w powstałej w 2016 roku wytwórni w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie). Wydarzenie to w sposób szczególny uczcili pracownicy zakładu. „Złotą” tonę osobiście wpompował do auta kierownik zmiany w rypińskiej wytwórni Mariusz Rupiński, po czym załoga wzniosła toast lampką szampana życząc sobie dalszych pomyślnych lat i kolejnych sukcesów

Cysterna ozdobiona jubileuszową kokardą pojechała na fermę pana Grzegorza Krukowskiego z okolic Kutna, który jako pierwszy w historii CEDROB Pasze odebrał milionową tonę. Specjalnie dla pana Grzegorza kierownictwo CEDROB Pasze – w ramach podziękowań za dotychczasową współpracę – przygotowało kosz upominkowy, który przekazał Michał Kuczyński, kierownik działu sprzedaży pasz.

Wyjątkowość milionowej tony potęguje fakt, że została osiągnięta w roku obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla kierownictwa CEDROB Pasze – w 100 procentach polskiego producenta- pokrycie tych dwóch terminów jest wydarzeniem niezwykle symbolicznym. Nie od dziś wiadomo, że misja CEDROB Pasze zakłada wspieranie polskiej wsi, kształtowanie poczucia wyjątkowości polskiego rolnika i budowanie wielkości marki w stałej kooperacji z nim.

Jak informuje kierownictwo CEDROB Pasze, milion wyprodukowanych i sprzedanych ton paszy to konsekwencja przemyślanej polityki opierającej się o założenia zrównoważonego rozwoju, zastosowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań w każdej z wytwórni, zwiększającego się z roku na rok zainteresowania produktami CEDROB Pasze i dynamicznie rozszerzającej się oferty.

Obecnie CEDROB Pasze to cztery wytwórnie pasz: w Gumowie, Raciążu, Rypinie i Ligocie Dolnej koło Kluczborka na Opolszczyźnie produkujące pasze dla brojlera, indyka, kur, kogutów, gęsi, kaczek i trzody chlewnej.

Według prognoz na zbliżający się 2019 rok istnieje realna szansa, by CEDROB Pasze stał się nie tylko największym polskim, ale również największym w Polsce producentem pasz.

Częściowy dochód ze sprzedaży w dniu wyprodukowania milionowej tony zostanie przeznaczony na wyposażenie w pomoce dydaktyczne trzech szkół w województwach mazowieckim, kujawsko-pomorskim i opolskim.http://cedrobpasze.pl/regulamin-konkursu-milion-ton/h