Nie jednorazowe  wstawienia, ale regularna, stabilna współpraca, pomoc  w uzyskaniu korzystnego finansowania na budowę nowoczesnej chlewni, do tego bardzo dobre genetycznie warchlaki, miesięczny zarobek w wysokości blisko 12 000 zł, regularność wypłat i  merytoryczne wsparcie asa rynku mięsnego – to najważniejsze wnioski, jakie pojawiają się po przeanalizowaniu założeń współpracy w zakresie hodowli trzody chlewnej oferowanej przez CEDROB PASZE.

 

Wystandaryzowana jakość kluczem do sukcesu

 

Kolejne dziecko marki CEDROB PASZE – wieloletnia współpraca w zakresie hodowli trzody chlewnej budzi coraz większe zainteresowanie polskich hodowców. Tuż przed świętami grupa blisko 100 przedstawicieli branży z Radomia i okolic spotkała się, by poznać więcej szczegółów tego przedsięwzięcia. To już kolejne spotkanie informacyjne, które w ostatnim czasie zorganizowała spółka CEDROB.

Inicjatywa CEDROB PASZE to gigantyczny projekt, który ma być realizowany w myśl zasady, której od lat firma pozostaje wierna – zamkniętego obiegu produkcji. Chlewnie zarodowe, własne warchlaki i ubojnie – to wszystko ma dawać gwarancję dobrej kondycji zdrowotnej dostarczanych do tuczu warchlaków, a na koniec również w pełni zadowalający wynik finansowy wszystkich partnerów.

Doskonale Państwo wiecie, że z duńskimi warchlakami bywa różnie. Raz się trafią dobre, innym razem nie. Stąd biorą się nieporozumienia, kłótnie a w konsekwencji i straty finansowe – mówi Mirosław Bodek, dyrektor CEDROB PASZE. – Warchlaki z naszych  stad  reprodukcyjnych  już od chwili urodzenia  są pod stałym nadzorem weterynaryjnym i posiadają najwyższy status zdrowotny. Priorytetowo traktujemy regularność szczepień i stale dążymy do poprawy jakości genetycznej produkowanych warchlaków.

Poprzez zaangażowanie do projektu jak największej liczby hodowców, firma chce realnie wpłynąć na poprawę trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej.

Nasze doświadczenie ostatnich dwóch  lat pokazało, że warto zaangażować większe środki w branżę trzody chlewnej. Całość musi jednak spinać duży integrator, który, dbając o rentowność swojej działalności, da gwarancję  zysku  mniejszym  partnerom – wyjaśnia Mirosław Bodek.

Projekt współpracy w zakresie hodowli trzody chlewnej kierowany jest nie tylko do już prowadzących działalność, ale też do tych,  którzy chcą rozszerzyć zakres lub zmienić jej profil. Dlatego nie jest wymagana znajomość branży, tym bardziej, że firma prowadzi swoich partnerów przez poszczególne etapy realizacji projektu.

Jak zapewniają przedstawiciele firmy, wystandaryzowana jakość, wypracowana przez lata – a taką dysponuje CEDROB S.A. – jest kluczem do powodzenia tego przedsięwzięcia.

 

Hodowla trzody z CEDROB PASZE. Jakie korzyści dla rolnika?

 

Projekt to trójstronna umowa między spółką, rolnikiem i bankiem, w myśl której zadaniem rolnika będzie wybudowanie nowoczesnej chlewni na 2000 miejsc tuczowych, przy wykorzystaniu preferencyjnego kredytu udzielonego przez jeden z polskich banków. Wynegocjowane przez przedstawicieli firmy warunki likwidują konieczność zabezpieczenia wkładu własnego.

Niestety,  nie każdy ma pieniądze na wkład własny a banki wymagają przynajmniej 20 – procentowego zabezpieczenia. W naszym przypadku problem ten zostaje zlikwidowany. Mamy zapewnienia, że takie finansowanie uda nam się uzyskać – wyjaśnia Mirosław Bodek. –  Ponadto, pracujemy nad tym, by oprocentowanie w skali roku wyniosło nie więcej niż 4 punkty procentowe i nie uległo zmianie przez cały okres kredytowania. Będzie istniała też możliwość opcji stałych odsetek, które dają dodatkowe oszczędności finansowe w pierwszych latach prowadzenia inwestycji.

Dane rynkowe wskazują, że budowa  chlewni powinna się zamknąć w kwocie zbliżonej do 1 800 000 zł.

Ile CEDROB PASZE oferuje swoim partnerom? Po pierwsze, mogą liczyć na stawkę podstawową w wysokości 55 złotych  za każdego odebranego tucznika. Po drugie, na dodatkowe premie za  racjonalne zużycie paszy.

Szacunkowe dane dają obraz realnego zysku hodowcy na poziomie bliskim 12 000 zł miesięcznie.

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że współpraca w zakresie trzody chlewnej to całkowite wyeliminowanie zagrożenia związanego z wahaniami rynkowymi cen żywca i paszy, bezpieczeństwo współpracy oraz regularność i szybkość wypłat.