Atrakcyjna stawka za jednego odebranego tucznika, dodatkowe finansowe premie za racjonalne zużycie paszy, 12 000 złotych miesięcznego dochodu na rękę dla hodowcy – to najważniejsze założenia nowej propozycji tuczu kontraktowego Grupy CEDROB, którym spółka chce pozyskać  kolejnych hodowców trzody chlewnej  i zdobyć rynek wieprzowiny.

 

Jako pierwsi z nową ofertą  zapoznali się rolnicy części województwa kujawsko-pomorskiego. To dla nich, w drugiej połowie listopada, firma wraz ze Starostwem w Rypinie przygotowała spotkanie informacyjne połączone ze szkoleniem z zakresu żywienia świń, które poprowadził  prof. dr hab. inż. Daniel Korniewicz.

Wśród osób, które odpowiedziały na zaproszenie CEDROB S.A. znaleźli się nie tylko hodowcy trzody chlewnej, ale też rolnicy, którzy zastanawiają się nad zmianą profilu własnego gospodarstwa i szukają dochodowej ku temu możliwości. Wydaje się, że część z nich w propozycji CEDROB-u na pewno znajdzie to czego szuka. Oferta zawiera bowiem szereg korzystnych dla rolników zapisów.

 

Przyszłość polskiego rolnictwa to nowoczesność

Od początku ubiegłego roku, po przejęciu większościowego pakietu akcji Polskiego Koncernu Mięsnego Duda, CEDROB S.A. konsekwentnie realizuje swoją działalność w obszarze mięsa czerwonego. W związku z systematycznym rozwojem marki i stale zwiększającym się zapotrzebowaniem na mięso wieprzowe, firma zdecydowała się wyjść z nową propozycją.

Firm multimięsnych jest na rynku coraz więcej.  Chcemy kopiować najlepszych i przenosić dobre wzorce na nasz lokalny grunt – tłumaczy decyzję o uruchomieniu nowego projektu  prezes CEDROB S.A., Andrzej Goździkowski. – Nowoczesność to przyszłość polskiego rolnictwa a, że mamy bardzo dobre warunki do hodowli,  namawiam Państwa, byście zechcieli być nowocześni.

 

Sprawdzony materiał hodowlany to połowa sukcesu

Inicjatywa CEDROB S.A. to zakrojone  na szeroką skalę przedsięwzięcie, które ma być realizowane w myśl przyjętej przez firmę lata temu misji zakładającej zamknięty obieg produkcji.

W powiecie lipieńskim już trwają  zaawansowane rozmowy w sprawie budowy stacji loch na 5000 sztuk, która będzie zaopatrywać tutejszych producentów w warchlaki. Podobne rozmowy już się rozpoczęły w dwóch innych miejscowościach –wyjaśnia prezes Andrzej Goździkowski.- Będziemy mieć dobrego warchlaka, dlatego szukamy dobrego hodowcy.

To właśnie warchlaki o stabilnej i sprawdzonej genetyce mają być filarem nowego projektu CEDROB S.A.

– To, co nas wyróżnia spośród konkurencji to sprawdzony materiał hodowlany – dodaje Mirosław Bodek, dyrektor CEDROB PASZE, marki, która będzie się zajmowała realizacją projektu. – W przyszłości będziemy stawiać na jeszcze lepszą genetykę, by ograniczyć upadki zwierząt a przez to zwiększyć zyskowność całego przedsięwzięcia.

Mirosław Bodek - dyrektor CEDROB PASZE

Mirosław Bodek – dyrektor CEDROB PASZE

 

CEDROB S. A. oferuje i …oczekuje

Realizacja projektu zakłada zawarcie wieloletniej umowy trójstronnej między rolnikiem, spółką CEDROB S.A.  i bankiem. W ramach współpracy CEDROB S.A. ma regularnie dostarczać rolnikowi warchlaki, paszę, gwarantować opiekę weterynaryjną, leczenie, niezbędne  leki,  ale przede wszystkim zabezpieczać ciągłość hodowli.

Wkładem  hodowcy ma  być wybudowanie  obiektu  tuczarni dla 2000 sztuk trzody chlewnej finansowanego preferencyjnym  kredytem. Zazwyczaj rolnicy, którzy przystępują do tego typu przedsięwzięcia muszą posiadać co najmniej  20- procentowy wkład własny, a do tego wykazać odpowiednie zabezpieczenie dla udzielonego kredytu.  W tym wypadku osoba zainteresowana  współpracą z CEDROB S.A.  nie musi wnosić wkładu własnego – wystarczy, że dysponuje nieruchomością, na której chce wybudować chlewnię.

Uwzględniając średnie ceny rynkowe dla tego typu nieruchomości przyjęto,że nowoczesny, w pełni wyposażony obiekt tuczarni można wybudować za kwotę 1 800 000 zł brutto.

Już teraz widomo, że o przystąpienie do projektu realizowanego przez CEDROB S.A. ubiegają się dwa największe polskie banki PKO BP i Pekao S.A.

To nie jedyna pomoc, jaką spółka CEDROB  kieruje do swoich Klientów już na starcie. Przewiduje, między innymi, wsparcie w uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń na budowę oraz  szkolenia.

Na spotkanie do Rypina przyjechało wiele osób chcących poznać założenia nowego projektu (fot. Agnieszka Sadowska)

Na spotkanie do Rypina przyjechało wiele osób chcących poznać założenia nowego projektu

 

Propozycja warta rozważenia

55 złotych podstawy za każdego odebranego tucznika, comiesięczne zaliczki na poczet umowy  – to tylko niektóre korzyści, jakie może uzyskać każdy hodowca współpracujący  z  CEDROB S.A.

Dodatkowo, spółka premiować będzie te osoby, które racjonalnie gospodarują paszą. Ci, którzy wykorzystają ją  na poziomie  poniżej 2,8 kg na 1 kg przyrostu wagi żywca otrzymają  dodatkową premię.

Według szacunków, po poniesieniu wszystkich kosztów związanych z kredytem i utrzymaniem budynku tuczarni zysk hodowcy będzie się kształtował na poziomie 12 000 zł miesięcznie.

Powodzeniu realizacji projektu sprzyja też wsparcie przedstawicieli rządu i lokalnych samorządów. Słowem – wiele wskazuje, że nowa inicjatywa polskiego potentata branży drobiarskiej, i do tego objęta jego gwarancją, warta jest rozważenia.

 

Fotografia główna: : prezes CEDROB S.A. Andrzej Goździkowski – trzeci od lewej oraz kolejno od lewej: starosta rypiński Zbigniew Zgórzyński, prof. dr hab. inż. Daniel Korniewicz i Mirosław Bodek dyrektor CEDROB PASZE