WP Rypin II: termin uruchomienia niezagrożony

12 PAŹ, 2020 GODZ: 14:26

Zaledwie osiem miesięcy pozostało do uruchomienia piątej wytwórni Cedrob Pasze a drugiej zlokalizowanej w tym samym mieście. Tym samym, już w czerwcu przyszłego roku w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) powstanie nowoczesny kompleks będący w stanie produkować ponad milion ton mieszanek paszowych rocznie. Niedługo rozpocznie się proces rekrutacyjny na większość stanowisk produkcyjnych.

Jak zapewnia Tomasz Walerowicz- zastępca dyrektora Cedrob Pasze, nadzorujący wszystkie nowe inwestycje marki, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku biurowo-administracyjnym oraz w części socjalnej przy produkcji. Magazyn surowcowy jest ukończony w 70%, natomiast w magazynie surowców workowanych do wykonania pozostała jedynie posadzka - wymienia T. Walerowicz.. -W przypadku magazynu płynów prace budowlane zostały zakończone, a dodatkowo zainstalowano w nim wszystkie zbiorniki na tłuszcze oraz pozostałe płyny. Do wykonania pozostała jedynie instalacja zasilająca oraz dozująca płyny.

Na ukończeniu są także prace w budynkach dozowni i ekspedycji, gdzie zamontowano wszystkie zbiorniki i powiązaną z nimi technologię oraz okablowanie. Pozostałe obiekty techniczne, jak na przykład kotłowni oraz spężarkowni czekają już tylko na montaż technologii - prace te przewidziano na koniec tego roku.

Na terenie wokół wytwórni zakończono już większość prac , między innymi te związane z instalacją i podbudową dróg oraz placów manewrowych. Plac czeka jedynie na wyłożenie kostką brukową.

We wrześniu powstał najważniejszy obiekt wytwórni - wieża technologiczna. Obecnie trwa w niej montaż technologii wraz z okablowaniem niezbędnym do zasilania i sterowania urządzeniami procesowymi oraz prace wykończeniowe, w tym malowanie ścian i wykonywanie posadzek.

Pozostałe drobne prace i montaż wyposażenia powinny zakończyć się przed upływem kwietnia przyszłego roku. Ostatnim etapem drogi do uruchomienia nowego o0biektu będą testy technologiczne urządzeń i instalacji.

Kierownikiem nowego zakładu zostanie Radosław Budzich a kierownikiem laboratorium - Iwona Żywocka. Oboje dotychczas pracowali w WP Rypin I. Radosław Budzich pełnił funkcję zastępcy kierownika wytwórni a Iwona Żywocka pracowała jako laborantka.

- Doświadczenie, jakie ci państwo nabyli przez lata pracy pod bacznym okiem kierownika wytwórni Piotra Lembke, jak i kierownik laboratorium Anny Orzechowskiej daje mi pewność, że z powodzeniem podołają nowym obowiązkom - mówi Tomasz Walerowicz. - Polityka kadrowa Cedrob S.A. opiera się bowiem na rozwoju własnych pracowników, podwyższaniu ich kwalifikacji i nagradzaniu osób szczególnie zaangażowanych.Pozostałe aktualności

Kukurydziane żniwa 2020. START !!!

Trwają kukurydziane żniwa. Od dwóch tygodni na polach odbywa się koszenie kukurydzy na ziarno. Coraz więcej tego surowca pojawia się też w punktach skupu.  Tylko do 15 października...

23 PAŹ, 2020 GODZ: 10:57

Żniwa 2020: nieco później, ale z urodzajem

Płynące z rynku wzrastające zapotrzebowanie na produkty paszowe stawia przed Cedrob Pasze nowe wyzwania. Każdego roku w okresie żniw dział zaopatrzenia w surowce skupuje coraz więcej...

12 PAŹ, 2020 GODZ: 11:28