WP Rypin II: termin uruchomienia niezagrożony

12 PAŹ, 2020 GODZ: 14:26

Zaledwie osiem miesięcy pozostało do uruchomienia piątej wytwórni Cedrob Pasze a drugiej zlokalizowanej w tym samym mieście. Tym samym, już w czerwcu przyszłego roku w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) powstanie nowoczesny kompleks będący w stanie produkować ponad milion ton mieszanek paszowych rocznie. Niedługo rozpocznie się proces rekrutacyjny na większość stanowisk produkcyjnych.

Jak zapewnia Tomasz Walerowicz- zastępca dyrektora Cedrob Pasze, nadzorujący wszystkie nowe inwestycje marki, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

- Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynku biurowo-administracyjnym oraz w części socjalnej przy produkcji. Magazyn surowcowy jest ukończony w 70%, natomiast w magazynie surowców workowanych do wykonania pozostała jedynie posadzka - wymienia T. Walerowicz.. -W przypadku magazynu płynów prace budowlane zostały zakończone, a dodatkowo zainstalowano w nim wszystkie zbiorniki na tłuszcze oraz pozostałe płyny. Do wykonania pozostała jedynie instalacja zasilająca oraz dozująca płyny.

Na ukończeniu są także prace w budynkach dozowni i ekspedycji, gdzie zamontowano wszystkie zbiorniki i powiązaną z nimi technologię oraz okablowanie. Pozostałe obiekty techniczne, jak na przykład kotłowni oraz spężarkowni czekają już tylko na montaż technologii - prace te przewidziano na koniec tego roku.

Na terenie wokół wytwórni zakończono już większość prac , między innymi te związane z instalacją i podbudową dróg oraz placów manewrowych. Plac czeka jedynie na wyłożenie kostką brukową.

We wrześniu powstał najważniejszy obiekt wytwórni - wieża technologiczna. Obecnie trwa w niej montaż technologii wraz z okablowaniem niezbędnym do zasilania i sterowania urządzeniami procesowymi oraz prace wykończeniowe, w tym malowanie ścian i wykonywanie posadzek.

Pozostałe drobne prace i montaż wyposażenia powinny zakończyć się przed upływem kwietnia przyszłego roku. Ostatnim etapem drogi do uruchomienia nowego o0biektu będą testy technologiczne urządzeń i instalacji.

Kierownikiem nowego zakładu zostanie Radosław Budzich a kierownikiem laboratorium - Iwona Żywocka. Oboje dotychczas pracowali w WP Rypin I. Radosław Budzich pełnił funkcję zastępcy kierownika wytwórni a Iwona Żywocka pracowała jako laborantka.

- Doświadczenie, jakie ci państwo nabyli przez lata pracy pod bacznym okiem kierownika wytwórni Piotra Lembke, jak i kierownik laboratorium Anny Orzechowskiej daje mi pewność, że z powodzeniem podołają nowym obowiązkom - mówi Tomasz Walerowicz. - Polityka kadrowa Cedrob S.A. opiera się bowiem na rozwoju własnych pracowników, podwyższaniu ich kwalifikacji i nagradzaniu osób szczególnie zaangażowanych.Pozostałe aktualności

Zimowy skup zbóż trwa w najlepsze

Ani ujemne temperatury powietrza, ani śliska nawierzchnia dróg nie są w stanie przeszkodzić samochodom Cedrob Pasze w dotarciu do Klienta. Tylko w ciągu pierwszych zimowych miesięcy...

19 LUT, 2021 GODZ: 13:44

Cedrob Pasze w 2020r.: Zysk mimo trudności

Trudny, dynamiczny, niepewny – taki był rok 2020 w branży mięsnej i paszowej. Zamknięte lokale gastronomiczne, hotele, szkoły, ograniczone lokalne i zagraniczne rynki zbytu… Wszystko...

29 STY, 2021 GODZ: 11:33

Cedrob Pasze rozszerza sieć magazynów zewnętrznych

Niemojki 223 A (powiat łosicki) to adres nowego magazynu zewnętrznego, który wraz z początkiem listopada pojawił się w strukturze Cedrob Pasze. Tym samym do rozbudowanej sieci magazynowej...

25 LIS, 2020 GODZ: 14:08

Kukurydziane żniwa 2020. START !!!

Trwają kukurydziane żniwa. Od dwóch tygodni na polach odbywa się koszenie kukurydzy na ziarno. Coraz więcej tego surowca pojawia się też w punktach skupu.  Tylko do 15 października...

23 PAŹ, 2020 GODZ: 10:57