Pasze z certyfikatem

17 KWI, 2020 GODZ: 16:00

Marka Cedrob Pasze każdego dnia oferuje wysoką jakość asortymentu, pewność i bezpieczeństwo na każdym etapie produkcji swoich mieszanek paszowych. Informacje te potwierdzają certyfikaty, które regularnie zdobywa. W ostatnim czasie do puli tych dokumentów dołączył kolejny: Qualität und Sicherheit (QS Certification).

 

- Nie ukrywam, że w przypadku Cedrob Pasze proces certyfikacji wymagał czasu, ponieważ mamy wyjątkowo rozbudowane struktury organizacyjne. Nasza marka to obecnie cztery wytwórnie, kilkanaście dużych działów, które poddaliśmy certyfikacji i kilkudziesięciu przeszkolonych pracowników – mówi dyrektor Cedrob Pasze Mirosław Bodek. - Duże grono naszych klientów stanowią producenci eksportujący towar na zachód, gdzie certyfikat QS jest powszechnie znany i traktowany jako standard w procesie produkcji pasz i żywności. Naszym celem, jako producenta jest więc nie tylko produkcja wysokojakościowej paszy, ale także umiejętność i przede wszystkim chęć dostosowywania się do wymagań Klienta. Certyfikacja QS daje też naszym Klientom pewność i pełne poczucie bezpieczeństwa, że nasze produkty powstają przy zachowaniu rygorystycznych wytycznych na każdym etapie produkcji. Mogą być też pewni, że wszystkie toksyny środowiskowe zostały z produktu wyeliminowane, w tym takie jak: mykotoksyny, środki ochrony roślin, wszelkie mikroorganizmy, ale również metale ciężkie. 

Mimo, że posiadanie certyfikatu QS otwiera nowe możliwości i rozszerza rynki zbytu, to głównie nakłada na producentów poważne obowiązki. Na instytucjach posiadających certyfikat QS spoczywa bowiem ogromna odpowiedzialność – na każdym etapie produkcji muszą one spełniać wymagania systemu certyfikacji i w każdej chwili móc je potwierdzić. Dodatkowo producenci mają również obowiązek znajomości zapisów prawnych obowiązujących w Polsce, jak też w kraju, w którym produkt z certyfikacją zostanie wprowadzony do obrotu. Rygorystyczne są też wszelkie zapisy związane z monitorowaniem powstawania produktu finalnego. Analizy w ramach monitorowania paszy mogą być przeprowadzane tylko przez laboratoria zatwierdzone przez QS, po to, by móc zapewnić porównywalności wyników laboratoryjnych na jednakowo wysokim poziomie.

Dodatkowo, przestrzeganie QS jest regularnie sprawdzane, po to, aby cały proces produkcyjny stworzyć jak najbardziej przejrzystym i niezawodnym.

Do tej pory proces certyfikacji zakończyły z wysokimi notami wytwórnie w Gumowie, Raciążu i Ligocie Dolnej koło Kluczborka.

Pozostałe aktualności

Kukurydziane żniwa 2020. START !!!

Trwają kukurydziane żniwa. Od dwóch tygodni na polach odbywa się koszenie kukurydzy na ziarno. Coraz więcej tego surowca pojawia się też w punktach skupu.  Tylko do 15 października...

23 PAŹ, 2020 GODZ: 10:57

WP Rypin II: termin uruchomienia niezagrożony

Zaledwie osiem miesięcy pozostało do uruchomienia piątej wytwórni Cedrob Pasze a drugiej zlokalizowanej w tym samym mieście. Tym samym, już w czerwcu przyszłego roku w Rypinie (woj....

12 PAŹ, 2020 GODZ: 14:26

Żniwa 2020: nieco później, ale z urodzajem

Płynące z rynku wzrastające zapotrzebowanie na produkty paszowe stawia przed Cedrob Pasze nowe wyzwania. Każdego roku w okresie żniw dział zaopatrzenia w surowce skupuje coraz więcej...

12 PAŹ, 2020 GODZ: 11:28