Cedrob Pasze rozszerza sieć magazynów zewnętrznych

25 LIS, 2020 GODZ: 14:08

Niemojki 223 A (powiat łosicki) to adres nowego magazynu zewnętrznego, który wraz z początkiem listopada pojawił się w strukturze Cedrob Pasze. Tym samym do rozbudowanej sieci magazynowej marki, do tej pory funkcjonującej na południu Polski, dołączył pierwszy tak duży i nowoczesny obiekt zlokalizowany w województwie mazowieckim. Inwestycja to ogromne udogodnienie dla producentów płodów rolnych z okolic Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Siedlec, Międzyrzeca, czy Sokołowa Podlaskiego.

Magazyn powstał na posesji Michała Wereszczyńskiego, który współpracuje z Cedrob Pasze od kilku lat - najpierw jako odbiorca paszy, później dostawca usług transportowych.

- Naszą podstawową działalnością do 2015 roku był transport międzynarodowy. Wtedy pojawiły się też pierwsze obiekty hodowlane, a w 2016 roku - następne. Wraz z kurnikami rozwijaliśmy transport krajowy - głównie w oparciu o przewóz paszy. Od marca 2019 roku świadczymy również usługi automatycznego załadunku drobiu. Posiadamy dwa kombajny, mamy swoje brygady pracowników - nie korzystamy z zewnętrznych zasobów ludzkich. – tłumaczy M. Wereszczyński. – Od lat zajmujemy się obrotem zbożem, ale nie mieliśmy możliwości przechowywania go, stąd pomysł na tę inwestycję . Zdecydowałem się na  magazyn płaski – jest po prostu wygodniejszy, a z punktu widzenia działalności, którą prowadzę, również bardziej uniwersalny.

Ściany magazynu (10 m wysokości) zostały wzniesione w technologii żelbetowej, a dach wykonany z blachy z antykondensatem. Obiekt składa się z trzech komór – każda z nich dysponuje możliwościami zasypowymi w ilości 5 tysięcy ton. Komory wyposażono w czujniki temperatury, które automatycznie uruchamiają system wentylacji ulokowany w posadzkach.  

Przed magazynem jest zamontowana waga, do której prowadzi droga wyłożona kostką brukową. Rozładować zboże można w dwojaki sposób: wjeżdżając pojazdem do środka magazynu lub dokonując wysypu poprzez kosz technologiczny, system radlerów i taśmociągów.

Obiekt wyposażono w urządzenie do automatycznego poboru próbek oraz wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny do oceniania parametrów zbóż. W przyszłym roku powstanie pomieszczenie laboratoryjne z wyspecjalizowanym personelem.

- Teren powiatu łosickiego i powiatów ościennych to obszar typowo rolniczy i w dużej mierze podporządkowany uprawie zbóż. Spotkamy tam ogromne ilości kukurydzy mokrej, mnóstwo pszenicy, pszenżyta i żyta - informuje Andrzej Schodowski, zastępca dyrektora działu logistyki, zakupów i sprzedaży Cedrob Pasze. – Obecnie mamy do dyspozycji 1/3 tego obiektu, w przyszłym roku planujemy rozszerzenie współpracy do 2/3 powierzchni magazynowej.

W okolicy jest to pierwszy tak duży i zautomatyzowany magazyn, w którym przyjęcie zbóż odbywa się szybko i sprawnie. Brak kolejek, oszczędność czasu i pieniędzy – to niewątpliwe zalety tego miejsca a dla zainteresowanych istnieje również możliwość odbioru zbóż bezpośrednio z pola.

W okresie żniw kukurydzianych magazyn pracuje siedem dni w tygodniu. Pracownicy dostępni są pod nr telefonu 728 527 609.

Kolejnym etapem rozwoju będzie powstanie suszarni, które planowane jest na przyszły rok.

Pozostałe aktualności

Witaminy w paszy. Ważna precyzja w doborze dawki

Powszechnie uważa się, że niedobór witamin w diecie drobiu niesie ze sobą szereg ryzyk mogących przyczynić się do zachwiania opłacalności produkcji. Niestety, bardzo często zapomina...

19 KWI, 2021 GODZ: 11:39

Zimowy skup zbóż trwa w najlepsze

Ani ujemne temperatury powietrza, ani śliska nawierzchnia dróg nie są w stanie przeszkodzić samochodom Cedrob Pasze w dotarciu do Klienta. Tylko w ciągu pierwszych zimowych miesięcy...

19 LUT, 2021 GODZ: 13:44

Cedrob Pasze w 2020r.: Zysk mimo trudności

Trudny, dynamiczny, niepewny – taki był rok 2020 w branży mięsnej i paszowej. Zamknięte lokale gastronomiczne, hotele, szkoły, ograniczone lokalne i zagraniczne rynki zbytu… Wszystko...

29 STY, 2021 GODZ: 11:33