Cedrob Pasze na targach Agra Rypin

13 WRZ, 2021 GODZ: 14:29


Koniec lata to szczególny okres na polskiej wsi. Wiążę się to z piękną tradycją dożynkową, której symbolika przypomina o wielkim potencjale ziemi, sensie pracy na roli oraz zaradności i gospodarności krajowych producentów. Cedrob S.A. szanując te piękne obrzędy od lat aktywnie uczestniczy w regionalnych w spotkaniach dziękczynnych.

W ubiegły weekend, 11-12 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie  zorganizowano coroczne dożynki powiatowe, połączone z targami rolnymi. W wydarzeniu tym wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz firmy z branży rolno-ogrodniczej. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o 11:00 uroczystą Mszą Świętą Dożynkową, podczas której dziękowano za tegoroczne zbiory. Następnie wręczono nagrody dla wyróżnionych rolników oraz rozstrzygnięto konkurs „Najładniejszy wieniec dożynkowy 2021”.

Uczestnictwo Cedrob Pasze w tej imprezie było oczywiste i wynikało z funkcjonowania, już niebawem dwóch najnowocześniejszych wytwórni Zakładu Produkcji Pasz w Rypinie. Na stoisku firmowym zainteresowani współpracą rolnicy mogli ponadto uzyskać kompleksowe doradztwo w zakresie żywienia zwierząt oraz poznać atrakcyjną ofertę skupu zbóż. Spotkania te stanowiły również okazję do wymiany własnych doświadczeń i spostrzeżeń w dotychczasowej oraz ewentualnej kooperacji.

Pozostałe aktualności

Nastroje na Nowy Rok

Początek Nowego Roku to dobry czas na podsumowanie i analizę działań podejmowanych w minionym roku oraz prognoz rozwoju na najbliższe miesiące. Na wstępie warto zaznaczyć, że ubiegły...

05 STY, 2022 GODZ: 14:05

Czas podsumowań

Gorący czas żniw w kraju dobiegł końca. To dobry moment na podsumowanie zbiorów, w tym dosyć trudnym i wymagającym sezonie. Tegoroczne plony zbóż są niższe, niż w ubiegłym roku....

23 WRZ, 2021 GODZ: 14:32